menusearch
salmanhashemi.ir

سید سلمان هاشمی امام جمعه شهرک طالقانی: دولت سیزدهم مطالبات و مشکلات مردم را با جدیت پیگیری و حل نمایند تا اعتماد مردم که بزرگترین سرمایه دولت است احیا شود/ مسئولین استانی و شهرستان با جدیت و اراده قوی پروژه‌‌‌‌های تکمیل شده و نیمه تمام شهرک طالقانی را از بلاتکلیفی خارج کنند

جستجو
۱۴۰۱/۵/۲۸ جمعه
(0)
(0)
سید سلمان هاشمی امام جمعه شهرک طالقانی: دولت سیزدهم مطالبات و مشکلات مردم را با جدیت پیگیری و حل نمایند تا اعتماد مردم که بزرگترین سرمایه دولت است احیا شود/ مسئولین استانی و شهرستان با جدیت و اراده قوی پروژه‌‌‌‌های تکمیل شده و نیمه تمام شهرک طالقانی را از بلاتکلیفی خارج کنند
سید سلمان هاشمی امام جمعه شهرک طالقانی: دولت سیزدهم مطالبات و مشکلات مردم را با جدیت پیگیری و حل نمایند تا اعتماد مردم که بزرگترین سرمایه دولت است احیا شود/ مسئولین استانی و شهرستان با جدیت و اراده قوی پروژه‌‌‌‌های تکمیل شده و نیمه تمام شهرک طالقانی را از بلاتکلیفی خارج کنند

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرک طالقانی؛سید سلمان هاشمی امام جمعه ظهر امروز در خطبه‌‌‌‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به حضور روسیه در یمن و حمایت از انصار الله؛اظهار کرد: پس از بحران اکراین، روسیه در ماه‌‌‌‌های اخیر حضور فعالانه ای در یمن دارد. برخلاف خواسته روس ها ،مقامات کاخ سفید تلاش می‌کنند تا برای رفع بحران انرژی در جهان که ناشی از جنگ اوکراین است، عربستان سعودی را به افزایش تولیدات نفتی خود وادار کنند و این خوشایند روس ها نیست چرا که روسیه تلاش دارد از بحران انرژی برای تنبیه غربی ‌ها استفاده کند و اگر عربستان بخواهد در این زمینه خللی ایجاد کند، بدون شک با واکنش روسیه مواجه خواهد شد.

 

وی افزود: به همین منظور سعی دارد با تاثیرگذاری در تحولات یمن و حمایت از انصارالله، این هشدار را به سعودی ‌ها بدهد که در صورت خوش ‌رقصی بیش از اندازه برای غربی ‌ها موضع مسکو نیز در مورد تحولات یمن می‌تواند به زیان ریاض دستخوش تغییر شود.

 

امام جمعه شهرک طالقانی با اشاره به مطالبه رهبری از دولت سیزدهم؛عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب چند اولویت مهم را برای دولت سیزده تعیین نمودند که از جمله آنها عدالت‌ ورزی و کاهش فاصله طبقات محروم با طبقات برخوردار است،ضروری است مسئولین دولت سیزدهم با توزیع عادلانه امکانات، و رفع تبعیض در مناطق کم برخوردار و کمتر توسعه یافته شهرستان بندر ماهشهر اعم از امکانات ورزشی، درمانی و آموزشی که مهمترین مطالبه رهبری عزیزمان از دولت مردمی است ،به سمت عدالت ورزی حرکت کنند.

 

وی افزود: یکی از مطالبات ما کم شدن فاصله طبقاتی بین محرومین و برخورداران در این شهرستان است که امیدواریم با توسعه متوازن در شهرستان این فاصله به تدریج کم و به حداقل برسد، ناگفته نماند اقدامات خوبی انجام شده اما همچنان با آن عدالت و توسعه متوازن فاصله داریم. امیدواریم دولت سیزدهم که دولت مردمی است با نگاه ویژه به مناطق محروم این فاصله طبقاتی را کم کنند.

 

 

هاشمی در ادامه متذکر شد: شهرک طالقانی در زمینه خدمات بهداشت و درمان و عدم وجود پزشک متخصص بسیار رنج میبرد، با زمین و بودجه ای که وجود دارد میشود یک ساختمان پزشکان راه اندازی کرد ،در ورودی شهرک نیز میتوان خانه بهداشت ساخت. همچنین میتوان در زمین‌‌‌‌های 60 هکتاری که ساخت ده هکتار آن بر عهده هلدینگ خلیج فارس است میتوان بخش‌‌‌‌های بهداشتی و درمانی را توسعه دهیم.

 

وی افزود: دیگر مطالبه مهم رهبری فسادستیزی است، مکان اصلی برخورد با فساد، قوه مجریه است که زمینه ‌‌‌‌‌های تولید فساد از بین برود. دولتی که می‌خواهد فساد ستیز باشد حتما باید عنصر پاک دست و فسادستیز امر اجرای آن را بدست بگیرند. الحمدلله عناصر پاکدستی در شهرستان داریم، نمیتوان منکر وجود عناصر کم کار بود که انتظار میرود این افراد جایشان را به افراد شایسته تری بدهند. در دولت قبل چند مسوول در این شهرستان بودند که فساد مالی ایجاد کردند اما تاکنون این برخوردها به نتیجه نرسیده است و این مهم لازم است که انجام شود تا اعتماد مردم حاصل شود.

 

امام جمعه شهرک طالقانی ادامه داد: احیای اعتماد و امید مردم چرا که اعتماد مردم بزرگ ‌ترین سرمایه دولت است. حضرت آقا فرمودند، اعتماد مردم بزرگترین سرمایه دولت است که متاسفانه تا حدی آسیب دیده است و راه ترمیم آن، «یکی شدن حرف و عمل مسئولان» است، باید در وعده ‌ها و صحبت ‌ها بسیار مراقب بود و اگر وعده ‌ای داده شد، حتماً به آن عمل شود زیرا دادن وعده و عمل نکردن به آن موجب سلب اعتماد مردم خواهد شد.

 

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه ها با اشاره به هفته دولت؛تاکید کرد: هفته دولت فرصتی است که نگاهی به پروژه‌‌‌‌های درحال احداث و نیمه تمام شهرک طالقانی بیندازیم، پروژه‌‌‌‌های شهرک طالقانی بر چند قسم است برخی احداث شده اند اما به بهره برداری نرسیده اند مانند هنرستان شهید مکیان،تعدادی هم در حال احداث هستند از جمله پروژه کانال دفع آب‌‌‌‌های سطحی ضلع غربی،اداره آب، ساختمان جدید کلانتری 14، زمین چمن مصنوعی بزرگ و پروژه ی بازارچه آبزیان و تره بار که تاکنون به دلایلی بلاتکلیف مانده است.

 

وی افزود: ساختمان اداره برق از جمله پروژه‌‌‌‌های تکمیل شده سال‌‌‌‌های اخیر است که مسئولین مربوطه به دلایل واهی، تاکنون تجهیز و بهره برداری آن را به تأخیر انداخته اند.هنرستان شهید برزگر که احداث شده اما نیمه کاره مانده است، انتظار می‌رود مسئولین مربوطه با جدیت و اراده قوی این پروژه‌‌‌‌های نیمه تمام را به سرانجام برسانند.

 

 

سید سلمان هاشمی ادامه داد: سالن ورزشی مرحوم رحیم عساکره از پروژه هایی است که بعد از بازسازی و تعویض کفپوش آن همچنان بلا تکلیف باقی مانده است و هیچ ارگانی تاکنون مسئولیت نگهداری آن را نپذیرفته است و جوانان ورزشکار این منطقه همچنان از کمبود امکانات و فضای ورزشی رنج می‌برند.استخر شهرک طالقانی همچنین نیاز به تعمیر دارد و از عدم وجود متولی رنج می‌برد و مردم منطقه نیازمند استفاده جهت موارد آب درمانی،ورزشی و تفریحی از استخر هستند.

 

وی تاکید کرد: مردم شهرک طالقانی که بسیار کم توقع و متدین هستند و دیدید که با چه عشقی در ایام عاشورا به اهل بیت عرض ارادت میکنند و منازل خود را در اختیاز زائرین اربعین قرار میدهند. مردم ولایی که همیشه در مناسبت‌‌‌‌های ملی و مذهبی پای کار بوده اند. با وجود جوانان موفق،نخبه، متعهد و تحصیلکرده اما برخی مسوولین اهمیتی به شهرک طالقانی نمیدهند.

 

خطیب نماز جمعه افزود: متاسفانه برخی مسوولین با اعمالشان کاری کرده اند که مردم نسبت به دولت و مسوولین سلب اعتماد شوند، عده ای می‌گفتند شهرک طالقانی خیابانی از خیابان‌‌‌‌های بندرماهشهر است پس اگر اینچنین است و ما جز ماهشهر هستیم باید گفت اداراتی در منطقه بگمارید و سهم شهرک طالقانی از ارزش افزوده را بدهید چرا که زیرساخت ها باید آماده شود.

 

امام جمعه شهرک طالقانی در پایان خاطرنشان کرد:ما امیدواریم این دولت جدید و انقلابی با تفکرات و کارهایی که انجام میدهد امید را به کل مردم کشور و خصوصا مناطق محروم تزریق کند. این ها همه مطالبات مردم از دولت آقای رییسی است که به مشکلات مردم ورود کنند و این معضلات را با جدیت پیگیری و حل نمایند تا اعتماد مردم که بزرگترین سرمایه دولت است احیا شود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر