menusearch
salmanhashemi.ir

سید سلمان هاشمی امام جمعه شهرک طالقانی: حضرت زهرا سلام‌الله علیها در مقابل "جریان سقیفه و نفاق" ایستاد/ علت تعلل در راه اندازی ساختمان اداره برق شهرک طالقانی چیست؟مدیر عامل شرکت توزیع برق استان خوزستان، باید پاسخگوی مطالبه به حق مردم باشد

جستجو
۱۴۰۱/۹/۱۱ جمعه
(0)
(0)
سید سلمان هاشمی امام جمعه شهرک طالقانی: حضرت زهرا سلام‌الله علیها در مقابل "جریان سقیفه و نفاق" ایستاد/ علت تعلل در راه اندازی ساختمان اداره برق شهرک طالقانی چیست؟مدیر عامل شرکت توزیع برق استان خوزستان، باید پاسخگوی مطالبه به حق مردم باشد
سید سلمان هاشمی امام جمعه شهرک طالقانی: حضرت زهرا سلام‌الله علیها در مقابل

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرک طالقانی؛سید سلمان هاشمی امام جمعه ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه و بیان نکاتیاز سیر مبارزاتی حضرت زهرا سلام الله علیها در مقابل جریان نفاق، انحراف و دفاع از ولایت امیرالمومنین علیه السلام ؛اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها جریان نفاق و نفوذ را به مردم معرفی کردند. بعد از رحلت نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم سه جبهه جنگ علیه اهل بیت علیهم السلام ایشان آغاز شد.یکی از این جبهه ها جنگ اقتصادی بود که با غصب فدک آغاز شد.

 

وی افزود: جبهه دیگر جنگ فرهنگی بود که به صورت های مختلف آغاز شد که منع نشر حدیث از پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم، جعل حدیث و جدایی قرآن از تفسیر از این جمله بود. جبهه دیگر که در حقیقت جنگ سیاسی بود و با «غصب خلافت» در "سقیفه" آغاز شد و به تعبیر امروز کودتای سقیفه، بود. تا زمانی که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در قید حیات بودند، دشمنان زیادی شامل یهود، منافقان و مشرکین داشتند، اما ظهور و اقدام چندانی نداشتند؛و حضرت خودشان آنها را مدیریت می‌کردند.

 

هاشمی ادامه داد: اما بعد از رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله خودشان را بروز دادند، همچنانکه حضرت زهرا‌ سلام الله علیها در خطبه خود، به "جریان نفاق" اشاره نمودند: یعنی آنگاه که خداوند براى پیامبرش خانه انبیاء و آرامگاه اصفیاء را برگزید، خارهای نفاق در شما ظاهر شد، بعد ادامه دادند: یعنی شیطان از لاکش بیرون آمد و سر خود را از مخفی‏گاهش بیرون آورد و شما را فراخواند و مشاهده کرد پاسخگوى دعوت او هستید.

 

امام جمعه شهرک طالقانی بیان کرد: از طرف دیگر مردود شدن جریان خواص بی بصیرت و ساکت در این امتحان الهی، خودش را نشان داد. آنها به جای دفاع از امام زمانشان، سکوت اختیار کردند. حضرت زهرا سلام‌الله علیها در مقابل "جریان سقیفه و نفاق" ایستاد و از غدیر دفاع کرد، بخشی از این کار را با "خطبه" و بخشی را با " گریه" و عاطفه و بخش دیگری را با "قهر" خود ابراز کرد.

 

وی عنوان کرد: گریه‌ های حضرت زهرا سلام الله علیها همانند یک رسانه عمل کرد تا صدای مظلومیت امام علی علیه السلام را به امت برساند. حضرت زهرا سلام الله علیها با تمام توان، در مقابل این جریان ایستاد و لحظه ‌‏ای کوتاه نیامد. آن حضرت سلام الله علیها مدافع امامت و شهیده راه ولایت بودند. فاطمیه هویت و شناسنامه اصلی شیعه است و کسانی که فاطمیه را ارج می‌نهند به واقع می‌توان گفت که یک شیعه اصیل هستند.

 

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه ها خطاب به مدیر عامل شرکت توزیع برق استان خوزستان؛بیان کرد: مقرر شده بود در چند ماه گذشته اداره برق شهرک طالقانی به بهره برداری برسد! اما چرا تاکنون این وعده عملیاتی نشده است ؟ بارها این موضوع را از تریبون نماز جمعه مطالبه کرده ایم اما تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است و گوش شنوایی وجود ندارد، چند بار دیگر باید از تریبون نماز جمعه این موضوع را مطالبه کرد تا پاسخگو باشید؟بگویید علت تعلل در راه اندازی چیست؟

 

سید سلمان هاشمی در پایان متذکر شد: فلسفه وجودی شما چیست مگر نه اینکه هدف شما خدمت به مردم و مناطق محروم است، پس چرا تا الان دست روی دست گذاشته اید و اداره برقی که چندسالی است ساخته شده، متاسفانه همچنان بلااستفاده مانده است، اگر خاطرتان باشد در چند هفته گذشته نماینده مجلس با مدیرعامل شرکت توزیع برق صحبت کردند و قول دادند که چند روز بعد اداره برق به بهره برداری برسد اما افسوس و هزاران افسوس که اینکار تاکنون عملیاتی نشد، آقای مدیر عامل شرکت توزیع برق ،شما باید پاسخگوی مطالبه به حق مردم باشید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر