menusearch
salmanhashemi.ir

سید سلمان هاشمی امام جمعه شهرستان رامشیر : جوانان سرمایه‌ های یک جامعه هستند باید از آنان حمایت شود/ نیمه شعبان یادآور نقش‌ آفرینی سربازان گمنام امام زمان(عج) است/ شفاف سازی در روند اجرایی پروژه های شهرداری حق مردم شهرستان رامشیر است

جستجو
۱۴۰۱/۱۲/۱۲ جمعه
(0)
(0)
سید سلمان هاشمی امام جمعه شهرستان رامشیر : جوانان سرمایه‌ های یک جامعه هستند باید از آنان حمایت شود/ نیمه شعبان یادآور نقش‌ آفرینی سربازان گمنام امام زمان(عج) است/ شفاف سازی در روند اجرایی پروژه های شهرداری حق مردم شهرستان رامشیر است
سید سلمان هاشمی امام جمعه شهرستان رامشیر : جوانان سرمایه‌ های یک جامعه هستند باید از آنان حمایت شود/ نیمه شعبان یادآور نقش‌ آفرینی سربازان گمنام امام زمان(عج) است/ شفاف سازی در روند اجرایی پروژه های شهرداری حق مردم شهرستان رامشیر است

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرستان رامشیر؛ سید سلمان هاشمی امام جمعه ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه امروز با تبریک فرارسیدن میلاد پر خیر و برکت حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان؛اظهار کرد: ویژگیهای حضرت علی اکبرعلیه السلام از زبان حضرت سید الشهداء علیه السلام که سه شباهت این حضرت را به پيامبر اکرم(ص) اینگونه بيان میکند، شباهت اخلاقي حُسن اخلاق پيامبر مورد اعجاب و حيرت قرآن کريم مي باشد چنانکه مي فرمايد: «انک لعلي خلق عظيم ….». اخلاق علي اکبر شباهت کامل به پيامبر(ص) داشت که امام حسين (ع) آن را اظهار مي نمايد.

وی افزود: شباهت ديگري که مورد توجه امام بوده است شباهت ظاهري و جسماني است که با عبارت«خَلقاً» در روايت مطرح شده بنابر اظهار امام، حضرت علي اکبر علیه السلام از نظر قيافه و شمايل به پيامبر اکرم (ص)شباهت کامل داشته است، اما شباهت علي اکبر (ع) به پيامبر اکرم (ص) از نظر منطق، شباهت در نطق و گفتار است، پيامبر اکرم (ص) بياني بسيار زيبا و فصيح داشت ،خوش بيان، ‌خوش لحن و خوش صدا بود.

هاشمی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب؛عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب نیز در بیانیه گام دوم انقلاب از مسئولان خواستند تا شرایط را برای رشد و بالندگی جوانان فراهم کنند. جوانان سرمایه‌ های یک جامعه هستند، اگر از آنان حمایت کنند و تلاش شود و مسئولین آنان را در مسیری که باید باشند قرار دهند،قطعاً جامعه ایمن خواهد شد.

وی افزود: فراهم نمودن زمینه ‌های ازدواج به موقع و آسان، تأمین مسکن و کمک برای تهیه لوازم و مقدمات یک زندگی ساده، دغدغه های امروز جوانان است که باید از سوی دولتمردان مورد توجه و در دستور کار قرار بگیرد.

امام جمعه شهرستان رامشیر با تبریک فرارسیدن پانزدهم شعبان ولادت سراسر نور و پر برکت عالم قطب امکان حضرت بقیة الله الاعظم(عج)؛ بیان کرد: حضرت بقیة الله(عج) آرزوی تمام انبیاء و ائمه اطهار علیهم السلام را در روی زمین محقق خواهند ساخت. حاکمیت مرد خدا بر زمین اولین وعده خداوند درباره ظهور منجی است، دینی که مورد رضایت خدا است. برقرای امنیت بر کل جهان برچیده شدن بساط شرک است به صورتی که در آن دوران طلایی عبادت و پرستش مخصوص خداوند خواهد بود. همچنین بسط عدالت و از بین بردن ظلم یکی از مهمترین ویژگی های منجی عالم بشریت خواهد بود،همان طوری که در روایات متعددی از پیامبر(ص) و ائمه علیهم السلام آمده که «یَمْلَأُ اللهُ به الْأَرْضَ قِسْطاً وَ عَدْلًا کَمَا مُلِئَتْ ظُلْماً وَ جَوْراً»

سید سلمان هاشمی با اشاره به وظایف ما در قبال ظهور منجی عالم بشریت؛گفت: بالابردن معرفت و آگاهی خودمان نسبت به امام زمان(عج)، معرفی امام زمان (عج)به جهانیان، چرا که امام زمان فقط مختص شیعیان و مسلمانان نیست بلکه برای همه مردم جهان است. تلاش و مقابله با ظالمان و مستکبران جهان در حد توان که با حکومت جهانی امام زمان (عج) ،عدالت، امنیت و عبودیت در کل جهان تحقق پیدا می‌کند. همچنین نیمه شعبان یادآور نقش‌ آفرینی سربازان گمنام امام زمان(عج) است، آرامش و امنیت جامعه مرهون تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) است،که این روز را به این سربازان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

 

خطیب نماز جمعه شهرستان رامشیر با اشاره به چهاردهم اسفندماه سالروز تأسیس کمیته امداد که با عنوان روز احسان و نیکوکاری نامگذاری شده است؛خاطرنشان کرد: نهاد کمیته امداد امام خمینی (ره) یک نهاد خدمت رسان به نیازمندان است، کمیته امداد باید تلاش کند با کمک کردن، تبعات ناشی از فقر را کاهش دهد. باید دغدغه و سیاست اصلی نهاد کمیته امداد، توانمندسازی خانواده ‌هایی قرار باشد که به هر علت درگیر مشکلات شده و لازم است که به صورت مجدد احیا شوند و به چرخه زندگی عادی بازگردند.

وی افزود: کمک ‌های مردم در رسیدگی به نیازمندان و یتیمان، تکیه‌گاه اصلی این نهاد است. البته ناگفته نماند که اداره اوقاف و امور خیریه در زمینه رسیدگی به نیازمندان و ایتام شهرستان رامشیر، مسئولیت سنگینی برعهده دارد، که می‌بایست به وظیفه خود به نحو احسن جامه عمل بپوشانند.

سید سلمان هاشمی در ادامه عنوان کرد: مردم هم با پرداخت زکات به موقع خود کمک کنند که فقر را در شهرستان از بین ببرند. متولیان این امر باید نتیجه پرداخت زکات در شهرستان را منعکس کنند. مردم باید ببینند که نتیجه پرداخت زکات کاهش فقر،پیشرفت و عدالت است. حس اعتماد بین متولیان جمع آوری زکات و مردم باید تقویت شود.

وی با اشاره به وظایف اداره اوقاف و امور خیریه؛ تاکید کرد: یکی از وظایف سنگین اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رامشیر از طریق موقوفه کمک به أيتام و نیازمندان این شهرستان است.

آیا اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رامشیر درصدی از درآمدهای چاه های نفت موجود در حوزه استحفاظی رامشیر را خرج نیازمندان این شهرستان می‌کند ؟ بیشتر مردم رامشیر تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند، اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رامشیر باید وارد میدان عمل شود و کمک یار نهادهای حمایتی شود تا فقر را از منطقه ریشه کن کنند.

 

امام جمعه شهرستان رامشیر؛با انتقاد از درخواست انعقاد قرارداد اداره اوقاف و امور خیریه با اداره آموزش و پرورش شهرستان رامشیر؛متذکر شد: درخواست بستن قرارداد از سوی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رامشیر با اداره آموزش و پرورش رامشیر قابل قبول نیست. اداره اوقاف و امور خیریه نباید به مدیریت آموزش و پرورش فشار آورد تا بین این اداره بزرگ که یک نهاد مردمی است با اداره اوقاف و امور خیریه قرارداد منعقد کند زیرا مشکلات جدی برای آموزش و پرورش رامشیر بوجود خواهد آمد. از مسئولین استانی و کشوری درخواست میکنیم که به موضوع اداره اوقاف شهرستان رامشیر ورود کنند و این مشکل را حل نمایند.

 

سید سلمان هاشمی با اشاره به مطالبات مردم از شهرداری شهرستان رامشیر؛اذعان داشت: الحمدالله امسال بودجه خوبی به حساب شهرداری رامشیر واریز شده است. اما سوالی از شورای محترم و سرپرست شهرداری داریم که در سال ۱۴۰۱ چه پروژه هایی برای شهرستان تعریف و اجرا کرده اید؟ چه برنامه و پروژه هایی برای سال ۱۴۰۲ در نظر گرفته اید؟ اگر پروژه یا برنامه ای داشته اید یا تعریف کرده اید بصورت شفاف برای مردم اعلام کنید.

 

خطیب نماز جمعه شهرستان رامشیر؛در پایان با بیان اینکه شفاف سازی حق مردم است؛ تاکید کرد: مردم شهرستان رامشیر از داشتن سند مالکیت برای منازلشان محروم هستند. تمام آسفالت شهر رامشیر قدیمی و فرسوده است. الحمدلله کارخانه آسفالت در رامشیر وجود دارد. برخی از جاده ها وخیابان ها در رامشیر اصلا آسفالت نشده است. تا کنون هم شهردار برای شهر تعیین نشده است. از استاندار محترم درخواست داریم تا به این مساله ورود نمایند. چهره شهرستان رامشیر باید از این وضعیت خارج شود، باید پروژه های بزرگ تعریف کرد. این مطالبات مردم از شورا شهر و شهرداری است.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر