menusearch
salmanhashemi.ir

سید سلمان هاشمی امام جمعه شهرستان رامشیر: ماه مبارک رمضان، ماه تجلی رحمت پروردگار متعال و فرصت ویژه ای برای نزدیکی و راز و نیاز با معبود است/ تکلیف شهردار رامشیر به سرعت مشخص شود/گذاشتن تمام تمرکز بر فلکه‌ ها کار عمرانی نیست!

جستجو
۱۴۰۲/۱/۴ جمعه
(0)
(0)
سید سلمان هاشمی امام جمعه شهرستان رامشیر: ماه مبارک رمضان، ماه تجلی رحمت پروردگار متعال و فرصت ویژه ای برای نزدیکی و راز و نیاز با معبود است/ تکلیف شهردار رامشیر به سرعت مشخص شود/گذاشتن تمام تمرکز بر فلکه‌ ها کار عمرانی نیست!
سید سلمان هاشمی امام جمعه شهرستان رامشیر: ماه مبارک رمضان، ماه تجلی رحمت پروردگار متعال و فرصت ویژه ای برای نزدیکی و راز و نیاز با معبود است/ تکلیف شهردار رامشیر به سرعت مشخص شود/گذاشتن تمام تمرکز بر فلکه‌ ها کار عمرانی نیست!

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرستان رامشیر؛سید سلمان هاشمی امام جمعه ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک آغاز سال 1402 و حلول ماه مبارک رمضان با ذکر حدیثی از پیامبراکرم (صلی الله علیه وآله و سلم) ؛عنوان کرد: ماه رمضان، ماه خداست و آن ماهی است که خداوند در آن حسنات را می‌‏افزاید و گناهان را پاک می‏کند و آن ماه برکت است. ماه مبارک رمضان، ماه تجلی رحمت پروردگار متعال و فرصت ویژه ای برای نزدیکی و راز و نیاز با معبود است، در این ماه فرصت های استثنایی و طلایی برای تقویت عبودیت و بندگی و ارتباط با پروردگار وجود دارد که در ماه های دیگر نیست.

 

وی افزود: براساس خطبه شعبانیه ماه مبارک دارای فرصت های طلایی و استثنایی است، فرصت استثنایی کسب ثواب فراوان، در این ماه کافی است انسان تنها گناه نکند تا همه عبادات او و حتی برخی از کارهای غیر اختیاری دنیوی ‌اش در درگاه خدا ثواب تلقی گردد: نفس کشیدن هایش عبادت تسبیح به حساب آید و خوابش عبادت شمرده شود. امکان مغفرت با توبه و استغفار گرچه در همه ماه‌ ها وجود دارد اما در این ماه خدای غفار و راه‌گشا بسیاری از موانع را از سر راه بر می‌دارد لذا پیامبر(صلی الله علیه و آله) خدا فرمود: وعَمَلُکُم فیهِ مَقبولٌ، ودُعاؤُکُم فیهِ مُستَجابٌ. وتوبوا إلَى اللّه ِ مِن ذُنوبِکُم.

 

هاشمی ادامه داد: با این وصف اگر کسی در این ماه نتواند مغفرت الهی را شامل خویش گرداند، به یقین در ماه های دیگر بسی بعید است توفیق توبه و آمرزش گناهان یارش گردد و چنین انسانی به فرموده پیامبر(صلی الله علیه و آله)، شقی و نگون‌بخت است: فَإِنَّ الشَّقِیَّ مَن حُرِمَ غُفرانَ اللّه ِ فی هذَا الشَّهرِ العَظیمِ. ماه رمضان ماه قرآن است، ثواب قرائت در این ماه افزونتر است و سفارش بیشتری برای تلاوت شده است، بگونه‌ای که تلاوت آیه‌ ای از قرآن اجر تلاوت کل قرآن در غیر از ماه رمضان را دارد: ومَن تَلا فیهِ آیَة مِنَ القُرآنِ کانَ لَهُ مِثلُ أجرِ مَن خَتَمَ القُرآنَ في غَیرِهِ مِنَ الشُّهورِ.

 

امام جمعه شهرستان رامشیر گفت: یکی دیگر از این فرصت ها، فرصت بهترین عمل یعنی ترک حرام است، برای اینکه به بخش اصلی برکات این ماه نائل شویم تنها کافی است گناه را برای اطاعت از خدا ترک نماییم تا بتوانیم از فرصت ثوابهای عظیم این ماه برخوردار شویم پیامبر(صلی الله علیه و آله) فرمود بهترین کار در این ماه ترک حرام است: أفضَلُ الأَعمالِ فی هذَا الشَّهرِ الوَرَعُ عَن مَحارِمِ اللّه ِ عز و جل. همچنین احسان به نیازمندان در این ماه برای آنکه روزه ‌داری بدون افطار نماند سفارش بسیار شده تا روزه داران با نیازمندان همراهی کنند. وتَصَدَّقوا عَلى فُقَرائِکُم ومَساکینِکُم.

خطیب نماز جمعه شهرستان رامشیر در فراز دیگری از خطبه ها با اشاره به شعار سال و نامگذاری آن؛بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی همانند سال ‌های گذشته با نگاهی عالمانه و واقع ‌بینانه، در پیام نوروزی خود با تمرکز بر مشکل اصلی کشور و به ‌تبع آن مردم، شعار سال ۱۴۰۲ را (مهار تورم، رشد تولید) نام‌گذاری کردند. شعار و نامگذاری چند سال اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی با محوریت اقتصادی حاکی از دغدغه ایشان نسبت به مسائل اقتصادی و معیشت مردم و جامعه است.

 

وی افزود: علیرغم پیشرفت‌ های زیادی که در حوزه گوناگون از جمله صنعت، پزشکی، نانو و هوا فضا داشتیم اما در مسئله اقتصاد با یک چالشی روبرو هستیم که نقطه ضعف کشور محسوب می‌شود به طوری که دشمنان در حال سوء استفاده کردن از آن است و فشار‌ها را علیه مردم بیشتر کردند، تمرکز راهبردی بر موضوع تولید در شعار سال ‌های گذشته از سوی رهبر انقلاب، دارای یک منطق قوی علمی و تجربی است و علت آن ‌هم این است که تولید کلید واژه اصلی حل مشکلات اقتصادی کشور است.

 

سید سلمان هاشمی در ادامه گفت: یکی از علت ‌های تورم این است که تقاضا در جامعه زیاد است، اما تولید رشد پیدا نکرده است اگر تولید افزایش پیدا کند ،مشکلات اقتصادی تا حد زیادی حل خواهد شد. رونق و رشد تولید منجر به مهار تورم، رفع مشکل بیکاری، افزایش صادرات و بهبود سایر شاخص‌های اقتصادی می‌شود. همه اقشار جامعه با مسئله اقتصاد مواجه اند در نتیجه کاهش تورم به بزرگتر شدن سفره مردم و بهتر شدن وضعیت معیشتی کمک می‌کند. امیدواریم که سال ۱۴۰۲ سال رشد تولید و مهار تورم و کاهش چشمگیر آن باشیم، مسئولین باید موانع بیهوده را از سر راه سرمایه گذاران بردارند.

 

امام جمعه شهرستان رامشیر در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تعیین تکلیف وضعیت تاییدیه شهردار؛متذکر شد: شورای شهر رامشیر سریعا وضعیت تاییدیه شهردار را دنبال کنند تا اگر هم مشکلی وجود داشته باشد، بیش از این زمان از دست نرود. پیش از این می‌گفتند مسائل مالی و کمبود منابع درآمدی مانع فعالیت های کلان است اما حالا با واریز مبالغ بسیار خوب به حساب شهرداری‌ها دیگر جای بهانه نیست و مردم منتظر نتایج ملموس هستند و فورا باید پروژه های تحول ساز برای شهر تعریف شود.

 

وی افزود: شفاف سازی پروژه‌ ها امری بسیار ضروری است و بنده با جستجو در اینترنت چندین شهر را مشاهده کردم که پروژه های اصلی در سایت شهرداری ها بصورت شفاف عنوان شده و در رامشیر نیز باید چنین اتفاقی بیفتد. نمی‌شود تمام تمرکز را بر روی فلکه ‌ها گذاشت و بعد بگوییم کار کردیم! در زمینه ‌های قرآن، فرهنگ و ورزش باید پروژه های بزرگی تعریف کرد.

 

سید سلمان هاشمی در پایان با تاکید بر ادامه مطالبه‌گری تا حصول نتیجه؛خاطرنشان کرد مطالب عنوان شده در نماز جمعه بصورت مقطعی نیستند و تا اطمینان از حصول نتیجه به تکرار مطالبه‌گری خواهیم پرداخت.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر