menusearch
salmanhashemi.ir

سید سلمان هاشمی امام جمعه شهرستان رامشیر: دوازدهم فروردین ماه روز تحقق آرمان های بلند مردم بود/ رفع دغدغه های معیشتی مردم جز با حرکت انقلابی و مدیریت جهادی امکان پذیر نیست/ رسیدگی و پیگیری مشکل آب روستاهای شهرستان یک مطالبه جدی است

جستجو
۱۴۰۲/۱/۱۱ جمعه
(0)
(0)
سید سلمان هاشمی امام جمعه شهرستان رامشیر: دوازدهم فروردین ماه روز تحقق آرمان های بلند مردم بود/ رفع دغدغه های معیشتی مردم جز با حرکت انقلابی و مدیریت جهادی امکان پذیر نیست/ رسیدگی و پیگیری مشکل آب روستاهای شهرستان یک مطالبه جدی است
سید سلمان هاشمی امام جمعه شهرستان رامشیر: دوازدهم فروردین ماه روز تحقق آرمان های بلند مردم بود/ رفع دغدغه های معیشتی مردم جز با حرکت انقلابی و مدیریت جهادی امکان پذیر نیست/ رسیدگی و پیگیری مشکل آب روستاهای شهرستان یک مطالبه جدی است

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرستان رامشیر؛ سید سلمان هاشمی امام جمعه ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با تسلیت فرارسیدن سالروز وفات حضرت خدیجه(سلام الله علیها)؛عنوان کرد: سه چیز اسلام را گسترش داد :اخلاق نیکوی پیامبر (صلی الله علیه و آله) همراه با حلم و تواضع و ملاطفت ایشان، شجاعت و قدرت بی مثال حضرت علی (علیه السلام) و اموال زیاد حضرت خدیجه (سلام الله علیها)، ایثار و احسان از خصوصیات ویژه این بانوی بزرگوار است چرا که پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) قدرت اقتصادی خود را از اموال ایشان بدست آورد وآنها را در راه بسط دین مبین اسلام صرف کرد.

 

وی افزود: حضرت خدیجه (سلام الله علیها) در محاصره اقتصادی و تحریم‌ های ظالمانه، یار و همراه پیامبر (صلی الله علیه و آله) بودند و از ثروت و امکانات خویش برای گسترش اسلام و حمایت از مسلمانان بهره گرفتند، حضرت خدیجه (سلام الله علیها) تمام سختی ‌ها را همراه پیغمبر (صلی الله علیه و آله) تحمّل کرد و در هزار شبانه ‌روزی که حضرت در شعب ابی طالب بود، این بانو خم به ابرو نیاورد و قدمی از حمایت رسول خدا صلی الله علیه و آله دست نکشید و صبورانه در کنار ایشان ایستاد.

 

امام جمعه شهرستان رامشیر با اشاره به فرارسیدن یوم الله ۱۲ فروردین روز عید جمهوری اسلامی ایران ؛ اظهار کرد : ۱۲ فروردین ماه روز تحقق آرمان های بلند مردم بود ؛ مردمی که در راه انقلاب، زندان ها، تبعیدها، شکنجه ها، سختی ها و محرومیت های زیادی کشیدند و شهادت بهترین فرزندان خود را دیدند، بعد از پیروزی انقلاب، در یک همه پرسی تاریخی، برای تحقق آرمان های والای شهیدان، به استقرار جمهوری اسلامی، رأی دادند.

 

وی افزود: مردم در روزهای دهم و یازدهم فروردین ۱۳۵۸ با حضوری آگاهانه و تصور ناشدنی، در پای صندوق های رأی، پیروزی انقلاب اسلامی را تحقق بخشیدند، ۱۲ فروردین، توطئه های دشمنان را نقش بر آب کرد و آنان را که حکومتِ جمهوری را بی اسلام می‌خواستند به کناری افکند. تشکیل جمهوری اسلامی نه فقط اراده ملت را بر سرنوشت خود به اثبات رساند و برای آنان استقلال و آزادی را به ارمغان آورد، بلکه امید را در دل محرومان و مستضعفان جهان برافروخت.

 

سید سلمان هاشمی در ادامه صحبت های خود با اشاره به فرارسیدن ۱۵ رمضان سالروز ولادت با سعادت امام حسن مجتبی علیه السلام ؛ بیان کرد : حسن‌خلق و بخشندگی مهمترین ویژگی امام حسن مجتبی(علیه السلام) بود. یکی از بارزترین ویژگی ‌ها و خصوصیت ‌های اخلاقی امام حسن مجتبی(علیه السلام) کرامت اخلاقی است ؛ کرامت به معنی برخورد مثبت با امور منفی و نادیده گرفتن خطای دیگران است.

 

وی افزود: با توجه به اینکه زندگی دومین امام شیعیان در مدینه در سخت ‌ترین دوران بعد از پیامبر (صلی الله علیه و آله) بود و به ایشان و پدر گرامیشان امام علی (علیه السلام) توهین ‌های بسیاری می‌شد ولی برخورد امام حسن مجتبی(علیه السلام) با توهین کنندگان به شیوه ‌ای بود که این افراد معمولاً از عمل خود پشیمان می‌شدند، سخاوت امام حسن مجتبی(علیه السلام) به اندازه‌ای بود که هرگاه فرد غریبه ای وارد شهر می‌شد و به خانه ایشان مراجعه می‌کرد به گرمی پذیرایی می‌شد.

 

خطیب نماز جمعه رامشیر در فراز دیگری از خطبه ها با اشاره به نام گذاری امسال به سال مهار تورم و رشد تولید؛خاطرنشان کرد: سال ۱۴۰۲، از سوی رهبر حکیم انقلاب اسلامی، سال مهار تورم و رشد تولید نام گرفته است. این یعنی اقتصاد کماکان اولویت اول کشور است و باید به آن بیش از پیش پرداخته شود، بدون شک امروز مهمترین اولویت کشور، تلاش شبانه روزی مسئولان در جهت رشد اقتصادی، مهار تورم، بالابردن سطح رفاه جامعه و رفع کاستی های معیشتی خانوارها است.رفع دغدغه های معیشتی مردم به نحو اساسی و علاج این درد مزمن، جز با حرکت انقلابی و مدیریت جهادی امکان پذیر نیست.

 

امام جمعه شهرستان رامشیر با قدردانی از نیروی انتظامی در پی شناسایی و دستگیری عاملان مسمومیت دانش آموزان شهرستان گفت : ضمن تشکر و قدردانی از فرماندهی محترم نیروی انتظامی شهرستان رامشیر بابت دستگیری عاملین مسمومیت دانش آموزان، درخواست و مطالبه جدی مردم از نیروی انتظامی این است که با سارقین و عاملین اخلال در نظم و برهم زدن نظم عمومی برخورد جدی صورت بگیرد.

 

سید سلمان هاشمی با انتقاد از قطعی مکرر آب در برخی روستاهای شهرستان؛متذکر شد: برخی از روستاها به دلایلی از جمله فرسودگی شبکه آبرسانی با قطعی مکرر آب مواجه هستند، ضروری است که مسئولین مربوطه به صورت جدی و یکبار برای همیشه مشکل آب شرب این روستاها را حل کنند. به عنوان مثال روستای مزیبله از شبکه آبرسانی در شبانه روز فقط چند ساعت آب شرب دارند و بقیه روزها باید منتظر تانکر آب باشند.

 

وی در پایان تاکید کرد: همانگونه که در حضور مسئول اداره آبفای استان به استاندار عرض شد، تاسیسات شهر و بخش مشراگه نیازمند تأمین اعتبار جهت احداث مخازن و تصفیه آب و تقویت پمپاژ است. این یک مطالبه جدی و به حق مردم است، امیدواریم مسئولین استانی و شهرستانی صدای این مردم عزیز و نجیب را بشنوند، و برای رفع محرومیت این مناطق گام های اساسی بردارند. البته ناگفته نماند که الحمدلله سال گذشته، آبرسانی به تمام روستاها حتی روستاهای دور افتاده مانند روستای غدیر سبع صورت گرفت که همین جا دارد از مسئولین قرارگاه کربلا تشکر ویژه ای داشته باشیم.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر