menusearch
salmanhashemi.ir

سید سلمان هاشمی: کارشکنی بانک ها در طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت باعث شده این قانون آن‌طور که باید و شاید در تغییر واقعیت‌های میدانی موثر عمل نکند./ آیا شهرستان رامشیر از واگذاری زمین رایگان در طرح نهضت ملی وجوانی جمعیت،سهمی دارد؟

جستجو
۱۴۰۳/۲/۲۸ جمعه
(0)
(0)
سید سلمان هاشمی: کارشکنی بانک ها در طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت باعث شده این قانون آن‌طور که باید و شاید در تغییر واقعیت‌های میدانی موثر عمل نکند./ آیا شهرستان رامشیر از واگذاری زمین رایگان در طرح نهضت ملی وجوانی جمعیت،سهمی دارد؟
سید سلمان هاشمی: کارشکنی بانک ها در طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت  باعث شده این قانون آن‌طور که باید و شاید در تغییر واقعیت‌های میدانی موثر عمل نکند./ آیا  شهرستان رامشیر از واگذاری زمین رایگان در طرح نهضت ملی وجوانی جمعیت،سهمی دارد؟

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه رامشیر، سیدسلمان هاشمی امام جمعه شهرستان ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته در مصلای این شهر با تبریک دهه کرامت و ولادت حضرت ثامن الحجج(ع) اظهار کرد: خادمان حرم رضوی در منطقه ما حضور یافتند و شهر ما به بوی عطر حرم امام رضا(ع) عطرآگین شد.

وی با اشاره به هجرت اجباری امام رضا(ع) از مدینه به مَرو بیان کرد: این کار نه تنها موجب افشای سیاست‌های خائنانه مأمون شد، بلکه پیوند با ایرانیان متمایل به تشیع و تبدیل خراسان بزرگ به کانون تشیع و تلاش برای تحکیم مبانی عقیدتی و کلامی شیعه شد.

امام جمعه رامشیر تصریح کرد: امام رضا(ع) از فرصت ولیعهدی استفاده کرد که از عالی‌ترین نتایج این هجرت پربرکت، زمینه‌ساز هجرتی تاریخی و تمدن‌ساز است.

وی اضافه کرد: همچنین تقویت جریان شیعه اعتقادی یکی از مهمترین اهداف حضور حضرت ثامن الحجج(ع) در سه سال حضور پر برکت‌ ایشان در خراسان بود.

هاشمی خاطرنشان کرد: امام رضا(ع) در این سفر پر خیر و برکت، ایران را متحول کرد و باعث شد این سرزمین، بعدها به عنوان هسته مرکزی جهان تشیع به جهانیان معرفی شود.

وی با اشاره به روز ملی جمعیت عنوان کرد: در ۳۰ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۳ رهبر معظم انقلاب، سیاست‌های کلی جمعیت را ابلاغ کردند که این روز به روز ملی جمعیت نام‌گذاری شد.

امام جمعه رامشیر با تاکید بر این نکته که رشد و توانمندسازی در مقوله رشد جمعیت، به بسترهای مختلفی نیاز دارد، عنوان کرد: در حوزه‌های بهداشت و تغذیه، اقتصاد و معیشت خانواده‌ها و به‌کارگیری مناسب برای جمعیت، باید به عنوان یک منظومه لحاظ شوند و به سرانجام برسد.

وی با تاکید بر این نکته مسئولان هم باید در عمل، از طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پشتیبانی کنند، اضافه کرد: متأسفانه کارشکنی بانک‌ها باعث شده این قانون آن‌طور که باید و شاید در تغییر واقعیت‌های میدانی، موثر عمل نکند.

هاشمی تصریح کرد: ساخت مسکن در قالب طرح نهضت ملی و جوانی جمعیت همچنان باید در اولویت کاری مسئولان استانی و شهرستانی قرار بگیرد.

وی با طرح این سوال که آیا شهرستان رامشیر از واگذاری زمین رایگان در طرح نهضت ملی وجوانی جمعیت، سهمی دارد؟ گفت: هیچ کوتاهی و بی‌توجهی به طرح نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت پذیرفتنی نیست.

امام جمعه رامشیر در پایان خواستار تسریع در پرداخت مطالبات گندمکاران و ساخت مدرسه مسکن مهر شد.