menusearch
salmanhashemi.ir

سید سلمان هاشمی: گره‌گشایی از کار مردم دغدغه شبانه‌روز شهید رئیسی بود.

جستجو
۱۴۰۳/۳/۴ جمعه
(0)
(0)
سید سلمان هاشمی: گره‌گشایی از کار مردم دغدغه شبانه‌روز شهید رئیسی بود.
سید سلمان هاشمی: گره‌گشایی از کار مردم دغدغه شبانه‌روز شهید رئیسی بود.

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرستان رامشیر، سیدسلمان هاشمی امام جمعه رامشیر ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته در مصلای این شهر با اشاره به شهادت رئیس جمهور و همراهان شهیدش اظهار کرد: شهید رئیسی عزیز هشتمین رئیس‌ جمهور مملکت امام هشتم، که سه سال پیش، در روز ولادت امام هشتم خدمت مقدس خود را شروع کرده بود، در روز ولادت امام هشتم، آسمانی شد.

وی افزود: شهید رئیسی موفق شد تصویری بسیار امیدبخش در موقف خدمت، در جایگاه ریاست‌ جمهوری ارائه کند و میراثی گران‌ بهاء برای تراز مدیریت انقلابی از خود به یادگار گذاشت.

امام جمعه رامشیر تصریح کرد: مدیریت در تراز انقلاب، علاوه بر دو عیار (ویژگی‌های معنوی اخلاقی و مهارت‌های مدیریتی) باید در بعد سومی هم موفق باشد. این عیار سوم عبارت است از خصوصیات انقلابی یک مدیر است که پایبندی به ارزش‌ها و شعارهای انقلاب، بصیرت، پیروی از خط امام و رهبری، حفظ منافع و مصالح نظام، استقلال و خودباوری ملی است.

وی تاکید کرد: ما هر جا یک مدیریت انقلابی فعال پرتحرک داشتیم، کار پیش رفته است. من به‌طور قاطع عرض می‌کنم که اگر مدیریت در بخش‌های مختلف کشور، متدیّن باشد، انقلابی باشد و کارآمد باشد، همه‌ مشکلات کشور حل خواهد شد.

هاشمی تاکید کرد: ما مشکل غیرقابل حلی در کشور نداریم. ما بن‌بست نداریم، ما راهی که نتوانیم حرکت کنیم و پیش برویم نداریم، ما می‌توانیم پیش برویم، فقط بایستی به خودمان تحرک ببخشیم. یکی از الزامات، مدیریت کارآمد و متعهّد و متدین است. این بیانات، همه وعده‌های صادقی بود که می‌بایست در میدان عمل، تحقق پیدا می‌کرد و کسی‌که این صداقت و حقانیت این وعده‌های صادق رهبر انقلاب را به منصه ظهور رساند، شهید رئیسی عزیز بود.

وی گفت: شهید جمهور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، در سه‌گانه خدمت پایان عمرش که کمتر از یک دهه به درازا کشید، کنش و اثری اختصاصی از خود به‌جای گذاشت که به نظر می‌رسد یکی از مهمترین و درخشان‌ترین نقاط کارنامه پرافتخار اوست.

امام جمعه رامشیر اضافه کرد: دوره کوتاه تولیت او در آستان، بیش از هر کاری بازگرداندن مسیر اداری آستان به صراط مستقیم قداست، چه در درون سازمان و چه در اذهان بود.

وی ادامه داد: بازگرداندن حرمت به‌دستگاه عدالت، شناخت کافی از پیچیدگی‌های فساد، جرأت ایستادن در برابر دانه‌ درشت‌ها و قدرت علنی‌کردن این جراحی پر جراحت را می‌خواست و رئیسی مرد این کار بود و این کار را انجام داد و حرمت عدالت را به نهاد مقدس قضا برگرداند.

هاشمی گفت: او از خادمی امام رضا(ع) با کراهت و صرفا به‌خاطر اطاعت امر ولی فقیه به قوه قضائیه آمد و از آنجا با اصرار بسیاری به‌دستگاه اجرایی کشور پانهاد.وی بیان کرد: از همان اول عهدش با امام و امت بود، اطاعت از ولایت و خدمت به امت، در این راه پای فشرد، شب و روز نشناخت.

امام جمعه رامشیر با بیان اینکه شهید رئیسی طعنه‌ها به جان خرید تا قطار خدمت را به ریل اصلی‌اش بازگرداند، تصریح کرد: دو سال و ده ماه شب و روزش را به هم دوخت و دوید و دوید و دوید برای رضا و صلاح مردم که رضا صلاح خدا است، منتخب ملت ایران را خدا هم انتخاب کرد.

وی عنوان کرد: سفرهای استانی، شهرستانی و حتی روستایی و محلی و دیدارهای عمومی، از نقاط نورانی و درخشان کارنامه شهید رئیسی بود، ۴۷ سفر استانی در ۳۳ ماه، آمار حیرت‌آوری برای عالی‌ترین مقام اجرایی کشور است.

هاشمی اظهار کرد: خدمت به مردم، گره‌گشایی از کار مردم، شاد کردن دل مردم و پیش بردن امور مردم، واقعا دغدغه شبانه‌روز این سید آسمانی بود. به بیان زیبا و شیوای رهبر معظم انقلاب در پیام تسلیتشان «برای او صلاح و رضایت مردم که حاکی از رضایت الهی است بر همه چیز ترجیح داشت»