menusearch
salmanhashemi.ir

امام جمعه رامشیر: مشارکت بالا در انتخابات عزت و انسجام ملی کشور را تقویت می‌کند./غدير نماد قلب تپنده شريعت و ولايت است

جستجو
۱۴۰۳/۴/۱ جمعه
(0)
(0)
امام جمعه رامشیر: مشارکت بالا در انتخابات عزت و انسجام ملی کشور را تقویت می‌کند./غدير نماد قلب تپنده شريعت و ولايت است
امام جمعه رامشیر: مشارکت بالا در انتخابات عزت و انسجام ملی کشور را تقویت می‌کند./غدير  نماد قلب تپنده شريعت و ولايت است

امام جمعه رامشیر گفت: مشارکت بالا در انتخابات عزت ملّی و انسجام ملی ما را تقویت می‌کند و امنیت و اقتدار کشور را بالا می‌برد.

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه رامشیر، سیدسلمان هاشمی امام جمعه شهرستان رامشیر ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته در مصلای این شهر اظهار کرد: پانزدهم ذیحجه سالروز ولادت باسعادت حضرت امام هادی(علیه السلام) را تبریک عرض کنم.

وی افزود: یکی از اقدامات گرانبهایی که وجود بابرکت امام هادی(علیه السلام) تقدیم جامعه شیعه کردند، بعد از زیارت جامعه کبیره، زیارت غدیریه است.

امام جمعه رامشیر بیان کرد: زیارت جامعه کبیره یک دوره معرفتی نسبت به اهل بیت عصمت وطهارت (ع) است.

وی اضافه کرد: زیارت جامعه کبیره جامع تمام زیارات است و هر امامی را می‌توان با این کلمات، زیارت کرد و زیارت غدیریه از زیارتنامه‌های آقا امیرالمؤمنین(ع) است که از کلمات نورانى، امام هادی(ع) صادر شده است.

هاشمی در ادامه غدير را نماد قلب تپنده شريعت و ولايت دانست و افزود: ولايت نيز يعنی روح اسلام و بدون وجود ولايت، پيکره اسلام ماننده پيکره ای بدون قلب است.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در ادامه سخنان خود افزود: هجدهم ذی الحجه روز «عیدُ اللهِ‏ الاکبر»، «عید اهل ‏بیت محمد(صلی الله علیه و آله)»، «اشرف الاعیاد» یعنی «عید غدیر» است، که از مناسبت های مهم این دهه مبارک ولایت و امامت است.

در بزرگی و عظمت این روز روایات و احادیث بیشماری وارد شده است که به یک روایت بسنده می‌کنم.

غدیر برترین عید امت

قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلي الله عليه و آله يَوْمَ غَدِيرِ خُمٍّ أَفْضَلُ أَعْيَادِ أُمَّتِي

هُوَ الْيَوْمُ الَّذِي أَمَرَنِيَ اللَّهُ تَعَالَى ذِکْرُهُ فِيهِ بِنَصْبِ أَخِي عَلِيِّ بْنِ أَبِي طَالِبٍ عَلَماً لِأُمَّتِي يَهْتَدُونَ بِهِ مِنْ بَعْدِي

وَ هُوَ الْيَوْمُ الَّذِي أَکْمَلَ اللَّهُ فِيهِ الدِّينَ وَ أَتَمَّ عَلَى أُمَّتِي فِيهِ النِّعْمَةَ وَ رَضِيَ لَهُمُ الْإِسْلَامَ دِيناً..

رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود : روز غدیر خم برترین عید هاى امت من است و آن روزى است که خداوند بزرگ دستور داد

آن روز برادرم على بن ابى طالب را به عنوان پرچمدار ( و فرمانده ) امتم منصوب کنم، تا بعد از من مردم، توسط او هدیت شوند،

و آن روزى است که خداوند در آن روز دین را تکمیل و نعمت را بر امت من تمام کرد و اسلام را به عنوان دین براى آنان پسندید.

وی تصریح کرد: غدیر، تنها یک واقعه تاریخی نیست بلکه اساس دین و تکمیل کننده آن است. در واقعه غدیر خم، رسالت همه پیامبران الهی کامل شد.

امام جمعه رامشیر تصریح کرد: ضروری است که مجموعه مدیریت شهری، زیباسازی و آذین بندی معابر عمومی و اماکن شهری را به مناسبت عید غدیر خم به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دهند.

وی اضافه کرد: همچنین مساجد با مشارکت همه دستگاه‌ها و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری، جشن محله ای، منطقه‌ای و فضاسازی خیابان و محلات را برعهده بگیرند تا شاهد برگزاری باشکوه جشن‌های عید غدیر باشیم.

هاشمی با اشاره به برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اکنون ما در یک آزمایش و آزمون دیگری هستیم، انتخابات ریاست جمهوری است.

ایشان به دو مطالبه رهبر عالیقدرمان در خصوص انتخابات اشاره کرد و افزود: مشارکت قوّی، جدّی و حداکثری مطالبه اول است. مشارکت حداکثری باعث ارتفاع آبرو و عزت ملّی و انسجام ملی ما را تقویت می‌کند. همچنین امنیت و اقتدار کشور را بالا می‌برد.

وی در ادامه به مطالبه دوم رهبر عالیقدرمان در خصوص انتخابات پرداخت و گفت:رئیس جمهور آینده باید:

قوی باشد و این یعنی: «مدیر انقلابی»، «مدیر جهادی» و «مدیر کارآمد»، دارای ایمان، تقوا و توکل

قوّی امین از نظر فکری و تصمیم گیری از نظر ذکری و توسلی قوی از نظر مدیریت اجرایی نزدیک به ملاک های انقلاب باشه

و جهادی و خستگی ناپذیر، صمیمی و خدمتگزار مردم باشد. از دل بحران خلاقیت ایجاد کند و متعهد به امام و رهبرش باشد. همانطور که شهید خدمت آقای رئیسی ما همه اینها را داشت.

وی عنوان کرد: رهبر انقلاب مشارکت قوی، جدی و حداکثری در انتخابات را خواستار هستند زیرا این مشارکت آبروی ما را در سطح بین‌المللی بالا می‌برد.

امام جمعه رامشیر تاکید کرد: مشارکت بالا در انتخابات عزت ملّی و انسجام ملی ما را تقویت می‌کند و امنیت و اقتدار کشور را بالا می‌برد.