menusearch
salmanhashemi.ir

سید سلمان هاشمی: غده سرطانی اقتصاد کشور، وجود فساد و رانت دانه درشت ها است/ تعزیرات در برخورد با فساد، گران فروشی، کم فروشی و احتکار مماشات نکند

جستجو
۱۴۰۱/۲/۲۳ جمعه
(0)
(0)
سید سلمان هاشمی: غده سرطانی اقتصاد کشور، وجود فساد و رانت دانه درشت ها است/ تعزیرات در برخورد با فساد، گران فروشی، کم فروشی و احتکار مماشات نکند
سید سلمان هاشمی: غده سرطانی اقتصاد کشور، وجود فساد و رانت دانه درشت ها است/ تعزیرات در برخورد با فساد، گران فروشی، کم فروشی و احتکار مماشات نکند

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرک طالقانی؛سید سلمان هاشمی امام جمعه ظهر امروز در خطبه‌‌‌‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به تصمیم دولت سیزدهم به منظور اصلاح یارانه‌ ها؛اظهار کرد: امروز تصمیم دولت سیزدهم، درباره اصلاح یارانه‌ ها به مهمترین بحث‌ روز جامعه تبدیل شده است،اقتصاد ایران سال ها است که از غده سرطانی بدخیم رنج میبرد و نیاز به جراحی داشت،غده سرطانی اقتصاد کشور، وجود فساد و رانت دانه درشت ها است.

 

وی افزود: دولت‌‌‌‌های قبل جرأت جراحی کردن اقتصاد کشور را نداشتند، اما دولت آقای رئیسی در سال اول ریاست جمهوری خود ،دست به این کار زد. دولت دو راه بیشتر نداشت یا تداوم سیاست‌‌‌‌های قبلی دولت که باعث تورم، گسترش بی عدالتی ،افزایش فقر می‌شد و می‌بایست مانند دولت قبل منتظر برجام میماند،یا سیاست جدید حذف ارز ترجیحی که راه دوم را برگزید.

 

هاشمی ادامه داد: از اهداف مهم حذف یارانه ترجیحی توسط دولت ،قطع کردن دست دلالان و رانت خواران و خشکاندن ریشه فساد اقتصادی است، البته باید یارانه به شکل صحیح و قاطع مدیریت شود، تا دست رانت خواران قطع شود چرا که قبلا یارانه به دست تولید کننده می‌رسید اما اکنون به دست مصرف کننده می‌رسد.

 

امام جمعه شهرک طالقانی بیان کرد: اکنون بیشتر اعتراضاتی که میبینیم از همین چند درصد دلال و رانت خوار و سودجویان هستند که خون مردم را در شیشه حبس کردند. زیرا دیگر سلطان سکه، روغن و شکر به وجود نخواهد آمد.

وی عنوان کرد: دشمنان انقلاب و شبکه‌‌‌‌های معاند دلشان برای کشور ما و مردم ایران نمی‌سوزد زیرا اگر می‌سوخت آمریکا را وادار به تحریم ایران نمی‌کرد، اکنون دایه مهربان تر از مادر شده اند و هشتگ ایران گرسنه سر می‌دهد، نباید جوانان ما تحت تأثیر تبلیغات دشمن قرار بگیرند، دشمن دشمن است و آرزوی خوشبختی ما را نمی‌کند.

 

هاشمی در ادامه صحبت‌‌‌‌های خود، خواستار برخورد قاطع اصناف و تعزیرات با محتکران و گرانفروشان شد و گفت: اجرای قانون طرح تعدیل یارانه ترجیحی نباید سبب گرانی بقیه کالا‌‌‌‌های مورد نیاز مردم شود. تعزیرات با قاطعیت با متخلفان برخورد کند و نگذارد 6 هزار قلم کالایی که قیمت آن آزاد و بدون یارانه است بالا برود.

 

وی تاکید کرد: تعزیرات در برخورد با فساد، گران فروشی، کم فروشی و احتکار مماشات نکند، نباید در شهرستان بندر ماهشهر بازرسی و نظارت اصناف بر کالا‌‌‌‌های اساسی مردم ضعیف باشد، صرفا جریمه کردن متخلف بازدارنده نیست، بلکه باید علاوه بر جریمه سنگین ،پلمپ و حساب‌‌‌‌های طرف بسته شود. این می‌شود بازدارندگی.

 

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در ادامه گفت: نظارت باید نظارت قوی باشد، باید متخلفان از بازرسی و نظارت اصناف هراس داشته باشند. عدم بازدارندگیِ بازرسی ‌ها می‌تواند نوعی تشویق برای تداوم تخلفات باشد، متأسفانه گزارش شده که برخی از آقایان بازرس و نظارت با متخلفان مماشات می‌کنند ،خب این نظارت دردی را دوا نمی‌کند.

 

سید سلمان هاشمی خطاب به برخی از مغازه داران و کسبه ها؛بیان کرد: برخی بی انصافی می‌کنند، دشمن می‌گوید می‌خواهم با فشار اقتصادی بر شما فشار وارد کنم، آن وقت مسلمان و شیعه أمیرالمؤمنین علیه السلام، می‌خواهد احتکار کند،می خواهد گرانفروشی کند و اجناسی که به قیمت قبل خریداری کرده را امروز در این وضعیت اقتصادی به نرخی بالاتر میفروشد!

وی افزود: به شیعه امیرالمؤمنین علیه السلام اجحاف می‌کنی! نماز شب می‌خوانی! حج میروی، زیارت میروی ! آیا نمازت قبول است؟چرا خودت را در صف دشمن قرار میدهی!آیا می‌دانی کسی که احتکار می‌کند خدا او را لعنت می‌کند:المحتکر ملعون،آیا گناه فقط بد حجابی است؟ شیعه امیرالمؤمنین علیه السلام کسی است که انصاف دارد. بازار ما باید بازار با انصافی باشد، بازاري با انصاف است که در آن احتکار، گران ‌فروشی، تقلب و حقه‌ بازی نباشد.

 

امام جمعه شهرک طالقانی در پایان خاطرنشان کرد: تاکید می‌کنیم که با اجرای این سیاست نباید فشاری بر طبقات ضعیف جامعه وارد شود، دولت آقای رئیسی با عمل کردن به وعده‌‌‌‌های خود ،امید را در دل مردم زنده نگه دارند، امیدواریم دولت با اجرای این طرح اگر چه اول آن مانند دارو تلخ است اما در میان مدت با کنترل تورم، توان خرید مردم بالا رود، اشتغال زیاد، و بیکاری کم شود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر